Польська громада урочисто передала пожежну машину Рогатинському району – РОГАТИН СЬОГОДНІ

Польська громада урочисто передала пожежну машину Рогатинському району

На початку цього тижня Рогатинщину з робочим візитом відвідала представницька делегація з ґміни Стрілецькі на чолі з війтом Мареком Петрушкою. Як відомо, районна рада підтримує багаторічні дружні зв’язки з містом і ґміною Крапковіце Республіки Польща. Минулоріч їх продовженням стали відвідини представниками Рогатинщини польських колег із Опольського воєводства, а відтак – підписання угоди про співробітництво між смт. Букачівці та гміною Стрілецькі.

Повідомляє сайт РОГАТИН СЬОГОДНІ з посиланням на районну раду.

На сьогодні партнерські відносини втілилися у перший, подарований цією ґміною, пожежний автомобіль (Загалом це вже третя за три останніх роки пожежна машина, отримана рогатинським рятувально-пожежним підрозділом від польських друзів).

Чин освячення автомобіля 28 листопада на подвір’ї райвідділу У ДСНС в області провів сотрудник церкви Різдва Пресвятої Богородиці м.Рогатина о. Дмитро Бігун та подякував зарубіжним партерам за такий потрібний нашим пожежним подарунок, який допомагатиме  рятувати життя людей, їхнє майно від вогню.

– Відрадно, що польські колеги добре розуміють наші потреби, які виникають у повсякденні, – сказав у коментарі для ЗМІ голова районної ради Роман Гринишин.- Їм у Польщі трохи легше працювати, ніж нам, бо мають систематичну допомогу від Європейського Союзу, втілену в конкретних проектах, інших напрацюваннях. Приміром, останню пожежну машину вони придбали для себе за підтримки ЄС на умовах дольової участі у співфінансуванні – 50х50. І саме завдяки такій співпраці польської сторони з Євросоюзом ми, в районі, маємо змогу отримувати від поляків таку потрібну нам технічну допомогу.

Така міжнародна співпраця, підкріплена взаєморозумінням, без сумніву, і надалі позитивно впливатиме на майбутнє Рогатинщини в контексті адміністративно-територіальної реформи. Р.Гринишин відзначив як позитивний факт, що жодних проблем із перетином кордону пожежним автомобілем не виникало – ні з польської, ні з української сторін, навпаки – процес відбувся толерантно, на високому рівні, і це справило позитивне враження на зарубіжних партнерів.

– Може, в когось складеться враження, що район не має потреби у стількох пожежних одиницях техніки, однак, це хибна думка, – переконаний голова районної ради, оскільки після завершення процесу децентралізації  виникне необхідність створити місцеві пожежні частини в більших наших селах, віддалених від Рогатина,що, своєю чергою, дозволить нашим рятувальникам оперативніше реагувати на виклики за телефоном 101: у випадку пожеж, стихійних явищ тощо.

Р.Гринишин вручив війту ґміни Стрілецькі Мареку Петрушці Подяку за плідну співпрацю із Рогатинщининою та висловив сподівання, що співробітництво матиме продовження і на майбутнє.

Начальник караулу ІІ-ої зміни ДПРЧ-16 м.Рогатина Роман Коцовський каже, що перевага отриманого тепер від польських колег пожежного автомобіля в тому, що він здатний здійснити забір 6, 5 тонн води, а це вдвічі більше, ніж наявна дотепер спецтехніка їхньої частини. Автомобіль з такою технічною характеристикою дасть можливість забезпечити водою гасіння пожеж більшої тривалості, практично, на півгодини роботи рятувальників. До того ж, є в районі території, на яких виникають проблеми із водозабором із-за його відсутності. А хто краще, як не вони, рятівники – люди однієї з найбільш гуманних професій, знають, що в екстремальних ситуаціях дорога кожна хвилина, яка нерідко може коштувати людське життя.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Выбран самый красивый мужчина в мире

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли, но что-то пошло не так (ФОТО)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*